Ostrzeżenia produktowe
Możliwość usterki elektrycznej w oknie do dachów płaskich VELUX
Grupa VELUX wykryła problem związany z bezpieczeństwem w oknie do dachów płaskich — zasilanym z sieci –VELUX CVU nowej generacji.
W pewnych okolicznościach kondensacja w konstrukcji może spowodować powstanie środowiska o wysokiej wilgotności. W rzadkich przypadkach metalowe części okna do dachów płaskich — –takie jak łańcuch, przycisk RESET i czujnik deszczu — mogą zacząć przewodzić prąd o napięciu 230 V i spowodować porażenie prądem.
Jak sprawdzić, czy możliwość usterki dotyczy Twojego okna do dachów płaskich?
Produkt, którego dotyczy możliwość usterki, to okno do dachów płaskich VELUX, zasilane z sieci przeszklenie dachu VELUX CVU nowej generacji, wprowadzone na rynek w lipcu 2021 r. (zdjęcie poniżej). Możliwość usterki dotyczy okien wszystkich rozmiarów. Nie dotyczy natomiast wersji zasilanej energią słoneczną tego okna do dachów płaskich ani starszych okien VELUX do dachów płaskich.
Co zrobić, jeśli masz jedno lub więcej takich okien do dachów płaskich?
Zdalne sterowanie oknami do dachów płaskich, których dotyczy problem, jest bezpieczne, ale prosimy o niedotykanie okna. Wyeliminuje to ryzyko porażenia prądem.
Prosimy o kontakt z firmą VELUX (+48 22 33 77 000 lub e-mailowy pod adresem kontakt@velux.pl). Następnie zorganizujemy wizytę technika serwisowego, który dokona przeglądu okna do dachów płaskich i upewni się, że produkt jest bezpieczny, oczywiście bezpłatnie.
Ryzyko spontanicznego pęknięcia szkła
Na podstawie prowadzonych statystyk serwisowych zarejestrowaliśmy nieco wyższy od przeciętnego poziom spontanicznego pękania szkła w specyficznych typach małych rozmiarów szyb produkowanych i sprzedawanych w latach 1997-2003.
Przy określonych warunkach, zwłaszcza w okresie zimowym istnieje niewielkie ryzyko spontanicznego pęknięcia szyby wewnętrznej i wypadnięcia fragmentów szkła. Ponieważ przywiązujemy ogromną wagę do jakości naszych produktów, zdecydowaliśmy się opublikować ostrzeżenie produktowe, w celu poinformowania naszych klientów.
Aby sprawdzić, czy posiadają Państwo okno, którego dotyczy powyższe ostrzeżenie, wykonaj nastepujace czynnosci:
- Sprawdź, czy szerokość Twojej szyby wynosi 39 cm lub mniej. Jeżeli tak, przejdź do kroku drugiego Jeżeli szerokość szyby jest większa niż 39 cm, to ostrzeżenie nie dotyczy Twojej szyby.
- Otwórz okno i obróć skrzydło o 180 stopni do pozycji w jakiej myje się szybę zewnętrzną.
- Przeczytaj i zapisz kod szyby znajdujący się pomiędzy taflami szkła na ramce dystansowej.
Możesz również do nas zadzwonić pod nr 22 33 77 000 a my doradzimy telefonicznie.
Zalecamy klientom reakcję na to ostrzeżenie.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane.
Ostrzeżenie produktowe – okna oddymiające
Grupa VELUX wydała ostrzeżenie produktowe skierowane do klientów, dotyczące okien oddymiających typu GGL/GGU xxxx xx xx40, związane z możliwością wypięcia się pierścienia blokującego.
Okna, o których mowa były sprzedawane między 1 marca 2015 roku, a 10 stycznia 2016 roku.
Przedmiotowa wada polega na tym, że w sytuacjach dużego obciążenia okna śniegiem, pierścień blokujący może samoistnie odłączyć się podczas otwierania, a tym samym okno się nie otworzy. W przypadku braku obciążenia śniegiem lub gdy obciążenie jest umiarkowane, okno otworzy się nawet z uszkodzonym pierścieniem blokującym.
Na górnej części skrzydła okna oddymiającego znajduje się tabliczka znamionowa. Jest ona widoczna po otwarciu okna za pomocą uchwytu lub centrali sterującej. Jeśli w przypadku danego okna oddymiającego występuje opisana wada, w lewym górnym rogu skrzydła na tabliczce znamionowej znajdują się następujące informacje:
Jeśli posiadają Państwo okno oddymiające z jednym z powyższych numerów seryjnych, prosimy o niezwłoczny kontakt telefoniczny pod numerem +48 22 33 77 000 lub e-mailowy pod adresem kontakt@velux.pl. Grupa VELUX zorganizuje naprawę tej usterki.